You are currently viewing Jak uchronić się przed zgubieniem sznurka od bluzy?

Jak uchronić się przed zgubieniem sznurka od bluzy?

 

Odzież sportowa jest tak wygodna, gdyż jest wyposażona w system regulacji. Jest on bardzo prosty, gdyż opiera się o ściągacz i sznurek lub tasiemkę. Mimo to jest bardzo wygodny i intuicyjny, chociaż należy pamiętać, że sznurek od bluzy może łatwo wypaść.

Jakie końcówki do sznurka są najlepsze?

metalowe końcówki do sznurkaBluzy sportowe, czy też kurtki często są wyposażone w kaptury, które mogą chronić nas przed deszczem czy słońcem. Bardzo często są one wyposażone w system wygodnej regulacji, który jest prosty, a jednocześnie intuicyjny. Do regulowania szerokości kaptura służy sznurek, który można również związywać w razie potrzeby. Oczywiście taki sznurek może łatwo wypaść, na co wpływa sam prostota tego mechanizmu. Aby temu zapobiec, warto zakupić metalowe końcówki do sznurka, które można znaleźć na przykład w internetowych hurtowniach z akcesoriami krawieckimi. Takie końcówki wystarczy zamocować na końcu sznurka, aby zapobiegały jego wypadnięciu. Końcówki te są dostępne w wielu różnych wersjach, różniących się przede wszystkim swoim wyglądem, ale również i sposobem mocowania. Najpopularniejszym rodzajem końcówek są te, które mocuje się zaciskowo. Dzięki temu, ich montaż jest bardzo prosty, a z drugiej strony nie ma ryzyka, ze końcówki te same odpadną po jakimś czasie. Stopery szczególnie warto montować na sznurkach od odzieży dziecięcej. To właśnie dzieci najczęściej bowiem gubią sznurki od bluz czy też od spodni, bawiąc się nimi. Na szczęście bez trudu znajdziemy końcówki pasujące do dziecięcej bluzy czy też kurki.

Kaptury od bluz czy kurtek maja bardzo wygodny sposób regulacji, oparty o sznurek. Jeżeli jednak go nie zabezpieczymy, może on szybko wypaść. Dlatego warto się przed tym uchronić, kupując odpowiedni stoper do takiego sznurka, dzięki czemu z pewnością go nie zgubimy.