You are currently viewing Jak pozyskać unijne fundusze?

Jak pozyskać unijne fundusze?

 

Gdy spojrzymy wokoło i porównamy to, jak wyglądały polskie miasta i wsie przed wstąpieniem do Unii Europejskiej, ze stanem, jaki mamy dzisiaj, to wniosek może być tylko jeden – dzięki unijnym funduszom, Polska zyskała zupełnie nowy, jeszcze bardziej nowoczesny wizerunek. 

Kto w Bydgoszczy zajmuje się funduszami unijnymi?

fundusze unijne bydgoszczZa realizację projektów unijnych, w głównej mierze odpowiedzialne są Urzędy Marszałkowskie i nie inaczej jest także w Bydgoszczy. Urząd na bieżąco informuje o wszystkich, dostępnych projektach. Część z nich jest realizowana przez Urząd Miasta, czy Gminy, jednak jeśli tak jest, odpowiednią informację również uzyskamy od Urzędu Marszałkowskiego. Jest to jakby centrala, która zarządza i rozdziela projekty oraz fundusze, jakie są dostępne w puli. Gdy chcemy uzyskać fundusze unijne Bydgoszcz jest miastem, które jest do tego odpowiednie. Czemu? Ponieważ jest o co walczyć. W licznych projektach mamy do wyboru przedsięwzięcia dla osób, które chcą wystartować z własnym biznesem, dla osób starszych, czy też dla osób, które wymagają aktywizacji zawodowych. Największą popularnością cieszą się projekty, w których startują firmy wprowadzające innowację. W takich projektach, fundusze unijne, jakie można pozyskać są naprawdę imponujące. W grę wchodzi nawet kilka milionów eurowaluty. To stawka o którą warto stanąć do wyścigu. Szczególnie, że wiele polskich firm rozwinęło swoje skrzydła, właśnie dzięki pozyskaniu unijnych funduszy. To naprawdę poważna szansa na realną zmianę na lepsze.

Dzięki funduszom unijnym, polskie firmy nie tylko się rozwinęły, ale pomogły one wielu wystartować z własnym biznesem, umożliwiając pozyskanie kilkudziesięciu tysięcy złotych na zakupienie sprzętu, wynajęcie biura i nawiązanie koniecznej współpracy z dostawcami, czy też usługodawcami.