You are currently viewing Jak pielęgnować włosy przedłużane?

Jak pielęgnować włosy przedłużane?

 

Przedłużane włosy pozbawione są cebulek, które są odpowiedzialne nie tylko za wzrost włosa, ale przede wszystkim jego odżywienie. Dlatego właśnie, aby móc cieszyć się w pełni i przez długi czas najlepszą jakością przedłużanych włosów powinnyśmy zadbać o odpowiednią ich pielęgnacje.

Odpowiednia pielęgnacja po przedłużaniu włosów

kosmetyki do włosów przedłużanychWłosom doczepianym brakuje podstawowej kwestii odpowiedzialnej za dobrą kondycję włosa, czyli cebulki. To właśnie z niej płyną wszystkie najważniejsze dla naszych włosów substancje odżywcze. Zatem jeśli włos jest jej pozbawiony staje się tym samym poniekąd martwy i jest bardzo podatny na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Jeśli nie będziemy odpowiednio dbały o nasze doczepy, wówczas bardzo szybko staną się szorstkie, zaczną się puszyć, końcówki będą się łamać, a włosy również będą coraz trudniejsze do rozczesania. Dlatego właśnie powinnyśmy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację stosując kosmetyki do włosów przedłużanych. Są to produkty, które mają działanie głównie głęboko nawilżające oraz wygładzające. W skład takich kosmetyków zaliczają się zarówno szampony, odżywki do włosów, jak i specjalne maseczki. Kosmetyki te pozbawione są alkoholu oraz innych związków wysuszających. Stosowanie takich produktów nie tylko zapobiegnie zniszczeniu włosów doczepianych, a utrzyma je w doskonałej kondycji, ale również poprawi znacząco stan naszych naturalnych włosów.

Należy również pamiętać o odpowiednim stosowaniu tych kosmetyków. Mowa tutaj o sposobie mycia głowy podczas którego nie należy szarpać włosami, ani też wykonywać okrężnych ruchów, jak to ma miejsce często, gdy myjemy włosy np. nad wanną. Włosy należy oczyszczać u nasady skóry głowy i pozwolić pianie spłynąć po samych włosach. Powinnyśmy też unikać czochrania włosów ręcznikiem, a zamiast tego delikatnie je odsączać.

Sprawdź też https://www.greatlengths.com/pl/