You are currently viewing Jak dobrać wielkość zbiornika na szambo?

Jak dobrać wielkość zbiornika na szambo?

Początkujące osoby, które potrzebują zbiornika na szambo, bardzo często mają wiele pytań. Najczęściej zastanawiają się, jaką wielkość zbiornika wybrać do szamba, które będzie odprowadzane. Wielkość zbiornika w głównej mierze zależeć będzie od osób które będą korzystać z kanalizacji w domu lub też w jakimś biurze albo w gospodarstwie domowym.

Gdzie zamontować zbiornik na szambo?

szamba betonowe mazowieckieKiedy decydujemy się na zakup szamba betonowego, ponieważ nie mamy innego wyboru to musimy dokonać również odpowiedniego montażu. Szamba betonowe mogą być umieszczone na powierzchni lub pod ziemią. Kiedy zdecydujemy się na szamba betonowe które będą na powierzchni to wóz asenizacyjny będzie do nas przyjeżdżał aby odbierać ścieki. Dobrym rozwiązaniem jest budowanie szamba betonowego pod ziemią, które jest najczęściej dwukomorowe i wtedy wozy asenizacyjne odbiorą ścieki raz na kilka miesięcy. Zawsze warto zakupić tylko i wyłącznie w wysokiej klasy szamba betonowe mazowieckie jest regionem, gdzie znajdziemy wielu specjalistów od sprzedaży i montażu szamb, którzy pomogą nam dopasować najlepsze szambo do naszych indywidualnych potrzeb. Zawsze zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest szambo dwukomorowe, ponieważ mamy wtedy tak zwaną przydomową oczyszczalnię ścieków. Szambo musi być dopasowane nie tylko do ilości wody którą będziemy zużywać, ale także innych ścieków które będziemy generować. Pranie oraz za zmywanie również będzie generować dodatkowe odpady.

Dodatkowo decydując się na szambo, które będzie zamontowane pod ziemią, bez problemu będziemy mogli na powierzchni postawić garaż albo też parking lub zasadzić ogródek. Warto oczywiście dodatkowo specjalnie płytami wzmocnić powierzchnię szamba aby nie doszło do żadnych uszkodzeń. Zawsze warto zdecydować się na profesjonalnym montażem wykonywany przez fachowców.