You are currently viewing Jak dbać o buty?

Jak dbać o buty?

Buty nosimy każdego dnia. Są one więc narażone na różne uszkodzenia, ale także i na czynniki atmosferyczne. Oddziałuje na nie mróz, śnieg czy też deszcz. W porze zimowej są one także narażone na działanie soli, która może sprawić, że ich wygląd niestety znacznie się pogorszy.

Środek do pielęgnacji butów

środki do pielęgnacji butówDlatego też warto pielęgnować regularnie buty, by ich wygląd się nie zmieniał zbyt drastycznie. W taki sposób jednak możemy o nie dbać? Oczywiście najważniejsze są rzeczy podstawowe. Przede wszystkim powinniśmy je dokładnie suszyć gdy wracamy do domu a są przemoczone, ponieważ wówczas może dojść do spękań, może nam coś się zacząć od nich również odrywać. Jeśli buty są przybrudzone, warto także od razu je umyć. Dlaczego? Ponieważ im dłużej zabrudzenie pozostaje na bucie, tym większe prawdopodobieństwo, że niestety nie uda nam się już go doczyścić. Najważniejsze jest jednak profilaktyczna pielęgnacja. W sklepach z butami, możemy zakupić sobie specjalne środki do pielęgnacji butów. Zazwyczaj są to jakieś pasty czy też płyny, dzięki którym możemy zabezpieczyć powierzchnię naszego buta. Oczywiście tego typu środki są skierowane do różnego rodzaju obuwia. Inny środek będzie nam potrzebny do butów skórzanych, a jeszcze inny do obuwia zamszowego. Dlatego też tak istotne jest, by zawsze dokładnie dobierać środki do obuwia, które posiadamy. Jeśli bowiem kupimy pierwszy z brzegu środek i źle go zastosujemy, możemy nawet zniszczyć nasze obuwie.

Jeśli chcemy by nasze buty przez długi czas wyglądały jak nowo zakupione, musimy oczywiście je pielęgnować. Obecnie mamy bardzo ułatwioną sprawę w tym zakresie, ponieważ możemy korzystać z gotowych środków do butów, które są dostępne na rynku. Ich używanie jest zazwyczaj bardzo proste i intuicyjne.