You are currently viewing Inwestycja w sufit napinany

Inwestycja w sufit napinany

 

Wykonanie remontu mieszkania  lub innego lokalu z jednej strony wydaje się być łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki ogromowi dostępnych materiałów. Problem zaczyna się jednak gdy zaczniemy analizę wydatków. Z bogactwa możliwości musimy wybrać te najlepsze w rozsądnej cenie. Podpowiedzią dla niektórych inwestorów może być sufit wykonany z powłok z tworzyw sztucznych. Sufit napinany jest trwałym dekoracyjnym  materiałem dającym ogromne pole do popisu.

Czynniki wpływające na cenę sufitu napinanego

cennik sufitów napinanychWykonanie sufitu metodami tradycyjnymi przy użyciu płyt K – G i tynków są pracochłonne i generujące znaczne ilości pyłu w przeciwieństwie do sufitów napinanych. Ogólne wydatki też wydają się być porównywalne choć zależą od wersji sufitu jaką wybierzemy. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z faktu, że koszty jakie poniesiemy na zakup i montaż powłok sufitowych zwrócą się nam gdyż nie będziemy musieli inwestować w naprawy i malowanie. Żywotność nowoczesnych powłok sufitowych to nawet kilkadziesiąt lat bez uszczerbku na parametrach. Będzie też tworzył świetną barierę przed ewentualnym zalaniem wnętrza gdyż jest wodoodporny. Przeglądając oferty producentów zamieszczone na stronach internetowych w niektórych przypadkach natkniemy się na cennik sufitów napinanych w innych zaś należy wypełnić formularz i czekać na wycenę. Będzie to jednak wycena tylko poglądowa gdyż ostateczna wymaga wizyty przedstawiciela firmy, który zdejmie wszystkie wymiary. Po analizie stron kilku firm tej branży można stwierdzić, że ceny za powłoki sufitowe wahają się w granicach od 60 do około 300 złotych za metr kwadratowy. Najtańsze są sufity wykonane z jednej warstwy bez użycia punktów świetlnych. Każda inna opcja podnosi koszty. Najdroższe są efektowne wersje wielopowłokowe wymagające najwięcej pracy. Jeżeli powierzchnia sufitu przekracza 20 metrów kwadratowych w niektórych firmach możemy liczyć na rabat.

Bardzo istotna jest również cena montażu, na którą wpływ mają różne czynniki. Jeżeli po wykonaniu obrysu sufitu przez przedstawiciela firmy okaże się, że zawiera on dużą liczbę kątów cena pójdzie w górę. Musimy się liczyć również z wyższą ceną jeżeli zlecimy montaż na wysokości powyżej pięciu metrów. Powłoki sufitowe rozpina się na specjalnych szynach. Od ich ilości oraz jakości również będzie zależny nasz wydatek.