You are currently viewing Ile kosztuje skuter inwalidzki?

Ile kosztuje skuter inwalidzki?

 

Wiele osób niepełnosprawnych ma problem, lub w ogóle nie korzysta, z tradycyjnych wózków inwalidzkich. Bowiem starsze osoby lub te, które maja mniej siły lub brakuje im wydolności, nie są w stanie wykorzystać możliwości, jakie im daje. 

Skutery inwalidzkie w sklepach online

wózek inwalidzki typu skuterDlatego też zdecydowanie warto zastanowić się nad zakupem pojazdu elektrycznego, który jest napędzany akumulatorem, a nie siłą mięśni. Takie rozwiązanie dobre jest nawet dla osób starszych, gdyż obsługa takich pojazdów jest niezwykle prosta. Sprowadza się ono bowiem jedynie do regulacji prędkości oraz utrzymania właściwego toru jazdy. Skuter inwalidzki to pojazd, jakim można poruszać się zarówno po chodnikach, jak i ulicach, na których panuje ograniczenie prędkości. Koszt takich pojazdów jest mocno zróżnicowany, albowiem znajdziemy skutery za kilka tysięcy, ale też takie, które mogą kosztować kilkanaście. Oczywiście mało klientów decyduje się na najdroższe modele, jak i te najtańsze i celują raczej w oferty ze średniej półki cenowej, to jest pojazdy za nie więcej niż pięć-siedem tysięcy złotych. Wózek inwalidzki typu skuter to pojazd bezpieczny i niezawodny. Głównie dzięki swojej konstrukcji, która praktycznie uniemożliwia przewrócenie się. Są one wyposażone także w komfortowe i głębokie siedziska z pasami bezpieczeństwa, co dodatkowo chroni osobę kierującą skuterem. Tego rodzaju wózki inwalidzkie mogą rozwijać prędkość od piętnastu do dwudziestu kilometrów na godzinę, co zdecydowanie ogranicza możliwość wypadku.

Warto zdecydować się na zakup skutera elektrycznego dla niepełnosprawnych, ponieważ są to pojazdy solidne i dające osobie chorej większe poczucie niezależności. Dzięki takiemu wózkowi dużo łatwiej zrobić zakupy w oddalonym sklepie lub po prostu odwiedzić znajomych.