You are currently viewing Igła, nitka, guma – niezbędnik krawca

Igła, nitka, guma – niezbędnik krawca

Świetnym pomysł dla każdego, kto chce się wyróżnić jest szycie swoich ubrań. Nie trudno jest rozpocząć własną przygodę z krawiectwem. Tworząc samemu swoją garderobę, sprawisz, że będzie ona oryginalna i przykuje uwagę przechodniów. Ważne jest też, że masz kontrolę nad całym procesem produkcji. Wiesz, że szew będzie trwały, a wykorzystane przez Ciebie materiały są najwyższej jakości.

Zastosowanie gumy tkanej

trwała guma tkanaMusisz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne materiały. Poza tkaniną musisz kupić zamki błyskawiczne, guziki, igły i całą gamę kolorystyczną nici. Przyda się również trwała guma tkana. Wykorzystuje się ją w spodniach,  bluzach oraz wielu innych rodzajach ubrań. Guma tkana jest elastyczna i trwała. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest elastyczność. Dzięki temu można ją także wykorzystać podczas szycia różnego rodzaju pokrowców. Nie straci koloru pomimo częstego prania. Nie tarci swojej formy i nie skurczy się nawet, gdy ubranie, do którego została przyszyta, będziesz nosić wiele lat. Szyjąc swoją pierwszą spódnicę koniecznie wykorzystają gumę tkaną. Będzie ci ją wszyć łatwiej niż zamek. Przekonasz się, jak długo spódnica zachowa swój fason. Po dziesiątkach prań nadal będzie wyglądała, jak nowa. Ale taką trwałą gumę warto również wykorzystać w spodniach. Będziesz się w nich czuć swobodnie, guma opinająca ciało podkreśli twoją talię.

Uzupełniając swój zestaw początkującego krawca, koniecznie kup trwałą gumę tkaną. Jest elastyczna, dostępna w wielu kolorach. Kupisz ją przez internet lub w pobliskiej pasmanterii. Możesz kupić kilka metrów z każdego koloru, żeby nie zabrakło jej w czasie pracy. Grunt to dobrze przygotować się do rozpoczęcia pracy i wybrać materiały najwyższej jakości, zapewniające komfort noszącemu.