You are currently viewing Hydroizolacja pozioma i pionowa

Hydroizolacja pozioma i pionowa

 

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że fundamenty są konstrukcjami niezwykle odpornymi na różnego typu uszkodzenia. Są to przecież konstrukcje z litego betonu o dużej zawartości cementu więc wydają się niezwykle mocne. W rzeczywistości fundamentom zaszkodzić może najzwyklejsza woda, która znajduje się zawsze w glebie w pewnych ilościach. 

Skuteczne izolowanie fundamentów

izolacje fundamentówGeneralnie fundamenty są niezwykle istotnym elementem w naszym domu. Te obiekty są bardzo często tworzone jednak bez dokładnego przykładania się. Efektem tego często jest taka sytuacja, że fundament wchłania wodę przez co dochodzi do poważnych problemów dotyczących często nie tylko fundamentów ale również ścian. Izolacje fundamentów i ścian są więc absolutną koniecznością i pod żadnym pozorem nie możemy takich kwestii pominąć. Starsze osoby zapewne jeszcze doskonale pamiętają te czasy gdy fundamenty izolowano przy użyciu lepiku. Z biegiem czasu zaczęło się to jednak zmieniać ponieważ materiał ten okazał się niebezpieczny dla naszego zdrowia. Obecnie więc zamiast niego stosuje się głównie specjalne folie. Wykonane są z tworzyw sztucznych o niezwykle dużej odporności na uszkodzenia. Takie folie rozkłada się zarówno u dołu fundamentów jak również po ich wylaniu gdy przychodzi czas na położenie na nich pierwszych pustaków. Jednak nie warto poprzestawać jedynie na hydroizolacji poziomej. Istotną kwestią jest również tworzenie izolacji po bokach fundamentów.

Na chwilę obecną dość dużo mówi się o materiałach jakie możemy stosować do hydroizolacji. Bardzo dużą popularność zaczęły zyskiwać folie termokurczliwe. Przy ich użyciu możemy skutecznie izolować zarówno nasze fundamenty od góry jak i po bokach. Przy użyciu opalarki możemy bardzo łatwo sprawić by brzegi takiej folii się zgrzały i złączyły ze sobą.