You are currently viewing Hale w naszej codzienności

Hale w naszej codzienności

 

W naszej rzeczywistości spotykamy się z wieloma różnymi konstrukcjami, które znajdują swoje użytkowe zastosowanie w wielu branżach. Jednymi z najczęściej spotykanych konstrukcji wykorzystywanych w przemyśle, są różnego rodzaju hale przemysłowe. Ze względu na kształt hali, a także materiał, z którego została ona wykonana, wyróżniamy kilka typów hal.

Wygląd hali łukowej

hale łukoweJednym z typów hal przemysłowych są hale łukowe. Jak już sama nazwa sugeruje, są to hale, które kształtem swojej bryły przypominają łuk. Najczęściej wykonywane są one z solidnej i wytrzymałej stali, dzięki czemu mogą stać się konstrukcjami w pełni samonośnymi. Obecnie, bardzo często wykonywane są z produkowanych wcześniej prefabrykatów, dzięki czemu ich budowa na samym placu budowy nie zajmuje zbyt wiele czasu, ponieważ na plac budowy dostarczane są w pełni gotowe do montażu zestawy. W skład tych zestawów wchodzą łukowe przęsła, śruby i inne akcesoria. Ze względu na kształt i wykończenie, wyróżnić możemy przynajmniej cztery typy hal łukowych, które mogą znaleźć różne zastosowanie. Możliwe jest więc postawienie hali łukowej, która charakteryzuje się odpowiednio ukształtowanymi ścianami, które już od gruntu układają się w formę łuku, ale dostępne są także hale łukowe, które charakteryzują się prostymi ścianami – łuk w ich przypadku dotyczy tylko konstrukcji dachu, który jest połączony w odpowiedni sposób z prostymi ścianami i tworzy stabilną i estetyczną całość.

Możliwe jest zrealizowanie nie tylko pełnej hali, która wyposażona będzie we wszystkie ściany, ale również zadaszenia łukowego, które będzie charakteryzowało się dwiema ścianami i będzie stanowiło doskonałe zabezpieczenie, np. do czasowego przechowywania towaru lub do przechowywania większych pojazdów samochodowych.