You are currently viewing Funkcje spełnianie przez przegrody paskowe

Funkcje spełnianie przez przegrody paskowe

 

Podstawowym zadaniem każdego przedsiębiorstwa jest osiąganie zysków. Aby temu sprostać konieczne jest właściwe zarządzanie, które polega m. in. na stworzeniu optymalnych warunków pracy. Jedynym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest podział powierzchni hal produkcyjnych z pomocą przegród wykonanych z folii PCV.

Niezawodne kurtyny z odpornej folii PCV

kurtyny paskowePrzedsiębiorcy decydują się na inwestycję w kurtyny paskowe gdyż jest to rozwiązanie sprawdzone na świecie, funkcjonujące w krajobrazie przemysłowym od wielu już lat. Cieszą się one ogromną popularnością ze względu na swoje właściwości, niski koszt zakupu oraz szybkość i łatwość montażu. Przegrody wykonuje się z pasów folii PCV o różnych parametrach grubości i szerokości dostosowując je do potrzeb zamierzonych przez inwestora potrzeb izolacyjnych. Jest to bowiem wyśmienity sposób na budowę izolacji termicznej i akustycznej. Za pomocą kurtyn paskowych zamyka się przejścia pomiędzy poszczególnym sektorami hal różnego przeznaczenia. Przegrody zapobiegają przenikaniu mas powietrza co pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę w określonych obszarach. Ma to ogromny wpływ na zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem hal. Na tym nie kończą się jednak funkcje izolacyjne przegród paskowych. Są one skonstruowane w taki sposób, że pasy zachodzą na siebie zakładkami tworzą nieprzepuszczalną barierę dla zanieczyszczeń pylistych, oparów chemicznych lub owadów. Producenci posiadają w ofercie wysoce specjalistyczne kurtyny służące np. do montażu wokół stanowisk spawalniczych, w mroźniach i chłodniach czy laboratoriach.

Przegrody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na swoją trwałość. Folia PCV używana do budowy przegród jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, działanie substancji chemicznych, czynników klimatycznych. Więcej informacji na temat kurtyn znajdziemy na stronach producentów i sprzedawców.