You are currently viewing Eleganckie białe listwy przypodłogowe

Eleganckie białe listwy przypodłogowe

  • Post author:
  • Post category:Wnętrza

Odpowiednie wykończenie przestrzeni mieszkalnej, wymaga zastosowania materiałów, które zapewnią komfort jej użytkowania, ale przełożą się również na estetykę pomieszczeń. Jednym z najpopularniejszych rodzajów podłóg, które wykorzystywane są zarówno w salonach, jak też pokojach, są podłogi panelowe. Wszystko dlatego, iż materiał, z którego są wykonane jest bardzo wytrzymały. Dodatkowo, nowoczesnym rozwiązaniem jest stosowanie paneli winylowych bądź laminowanych, które wykazują odporność na ścieranie.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do salonu?

polecane listwy przypodłogowe białeW trakcie układania paneli niezbędne jest zastosowanie szczeliny dylatacyjnej. Jest to niewielka szpara pomiędzy ścianą a panelami. Jej zadaniem jest uniknięcie wszelkiego rodzaju naporu paneli na ścianę, co mogłoby prowadzić do wybrzuszenia podłogi i jej uszkodzenia. Panele mogą w niewielkim stopniu przesuwać się w trakcie użytkowania nawierzchni, dlatego tak ważna jest szczelina dylatacyjna. Jednak, niska estetyka tego rozwiązania wymaga zastosowania listew przypodłogowych. Dlatego polecane listwy przypodłogowe białe to produkt, który sprawdzi się w salonach. Biała kolorystyka jest bardzo uniwersalna, doskonale łączy się z innymi barwami, jak też sprawdza się w swojej praktycznej funkcji. Elementy tego typu często wykonywane są z materiału, jakim jest MDF.

Rozwiązanie to zyskało na popularności z uwagi na łatwy i szybki montaż, jak też jednoczesną wytrzymałość listew. Mogą one być wykonane także z innych materiałów, między innymi z płyty wiórowej, aluminium, litego drewna, czy plastiku. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być dostosowany do materiałów wykończeniowych, które użyto w pomieszczeniu, ale również ogólnej estetyki wnętrza. Odpowiednio dopasowane listwy sprawdzają się jako element dekoracyjny.