You are currently viewing Ekonomiczny stretch do balotów

Ekonomiczny stretch do balotów

 

Sianokiszonka jest jedną podstawowych pasz wysokobiałkowych dla bydła mlecznego i mięsnego pozyskiwaną w procesie fermentacji siana. Jednym z najlepszych ze względów ekonomicznych sposobów pozyskania sianokiszonki jest zawijanie jej w szczelne baloty okryte specjalistyczną folią.

Specjalistyczna folia do produkcji sianokiszonki

folia do balotówJednym z najlepszych sposobów uzyskania bardzo dobrej jakościowo sianokiszonki jest folia do balotów czyli bel sprasowanego w warunkach polowych materiału roślinnego po pokosach traw. Właściwości agrostretchu produkowanego wyłącznie do szczelnego owijania balotów zapewniają właściwy przebieg fermentacji beztlenowej. Jest to powłoka o odpowiedniej grubości co zapobiega urazom mechanicznym. Ponadto nie przepuszcza szkodliwego promieniowania słonecznego oraz ultrafioletowego. Specjalistyczna folia do balotów jest odpowiednio rozciągliwa oraz jest dwustronnie lepka co daje gwarancję jak najlepszego przylegania warstw. Podstawowe szerokości agrostretchu tego rodzaju to 500 i 750 mm, a oferowane długości sięgają ponad 2000 metrów. Odporność mechaniczna oraz na warunki atmosferyczne jest na tyle duża, że zapewnia właściwy przebieg fermentacji sianokiszonki pozostającej nawet przez rok w warunkach polowych. Prace związane z owijaniem balotów wykonuje się bezpośrednio na polach z wykorzystaniem owijarki współpracującej z ciągnikiem rolniczym. Jest to metoda bardzo ekonomiczna nie wymagająca transportu materiału roślinnego i bardziej kosztownego pryzmowania.

Dostępne na rynku kolory folii do balotów to czarny, mleczny i zielony. Producenci folii wyspecjalizowali się w dostarczaniu na rynek specjalistycznych folii dla rolnictwa. W sposób bardzo znaczący ułatwiają one prace w branży rolnej, która stała się tańsza i efektywna.