You are currently viewing Dobre biuro rachunkowe

Dobre biuro rachunkowe

Działalność biur księgowych jest w dzisiejszych czasach bardzo opłacalna, ponieważ wielu przedsiębiorców jest zainteresowanych nawiązaniem współpracy z nimi. Jak każde rozwiązanie i to posiada woje wady, ale ma przewagę zalet.

Czemu warto współpracować z biurem rachunkowym?

biura rachunkoweZgodnie ze statystykami, nawet czterdzieści pięć procent przedsiębiorców decyduje się na podpisanie umowy z biurem księgowym. Jest to na pewno zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zatrudnienie swojego księgowego, dlatego też tak wiele firm wybiera taką opcje prowadzenie księgowości. Średnie miesięczne wynagrodzenie samodzielnego księgowego, to dziś od trzech do nawet pięciu tysięcy złotych, zatem są to spore koszty. W przypadku biur księgowych, abonament przeważnie wynosi połowę tej kwoty. Działające w Polsce biura rachunkowe przeważnie zatrudniają kilku głównych księgowych, do których obowiązków należy prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek oraz firm, których roczny dochód za poprzedni rok wyniósł więcej niż limit dwóch milionów euro. Niewątpliwą zaletą usług rachunkowych jest ich kompleksowy charakter, który obejmuje księgowość, kadry, płace i coraz częściej także doradztwo z zakresu optymalizacji podatków w firmie. Przedsiębiorcy za prowadzenie księgowości opłacają stały, miesięczny abonament, którego wysokość jest indywidualnie ustalana, gdyż zależy od wielu zmiennych czynników. Jego wysokość obejmuje cały okres współpracy.

Najniższe abonamenty płacą jednoosobowe działalności gospodarcze, które nie zatrudniają pracowników oraz generują maksymalnie do dziesięciu dokumentów księgowych w miesiącu. W takim przypadku jego wysokość może wynosić nawet niecałe dwieście złotych.