You are currently viewing Dobór dębowych drzwi

Dobór dębowych drzwi

 

Jeżeli chcemy, aby do naszego domu prowadził drzwi wytrzymałe na uszkodzenia, a przy tym podobające się nam pod względem estetycznym powinniśmy zwrócić uwagę na dąb. To drewno, które często nie jest doceniane z uwagi na jego ciężar, a także właściwości wynikające z garbników. Mimo to jest to bardzo ciekawy wybór na wiele lat użytkowania.

Wartościowe dębowe drzwi do każdego mieszkania

drzwi dębowe wewnętrzne suroweW pewnym momencie życia każdy z nas musi podjąć decyzję o zmianach, a w szczególności, gdy dotyczy to zmian w domu. Bardzo ważny jest dobór drzwi wejściowych, a także do osobnych pokoi w naszym domu. Dlatego drzwi dębowe wewnętrzne surowe mogą być dla nas doskonałą opcją, gdyż dąb to drewno wykazujące się wieloma ciekawymi aspektami. Jakie zalety wykazuje dąb? Przede wszystkim jest to drewno o całkiem wysokiej gęstości, ponieważ wynosi ona aż 650kg/m3. Dzięki temu to materiał odporny na drobne uszkodzenia, wgniecenia oraz zadrapania. Kolejną pozytywną cechą jest to, iż gęstość ta zapewnia też wyciszenie, w związku z czym zaleca się dąb do osiedli głośnych i z dziećmi. Istotne w tym drewnie są też garbniki pełniące rolę konserwantu. Sprawiają one, że drewno nie pleśnieje, nie gromadzi się w nim grzyb ani pasożyty. Mimo to musimy wiedzieć, że garbniki są odpowiedzialne są ciemnienie drewna, przez co chcąc zachować początkowy kolor naszych drzwi powinniśmy je zabezpieczyć dodatkową warstwą lakieru.

Wybór dębowych drzwi do mieszkania jest bardzo ciekawą opcją z uwagi na szereg zalet tego produktu. Dlatego mając drzwi wykonane z tego drewna zauważymy nie tylko zmiany estetyczne, ale również wyciszenie wnętrz, wolniejsze niszczenie samych drzwi oraz nigdy nie ulegną zapleśnieniu. To fenomenalny wybór do każdego domu, więc warto zwrócić uwagę na nie.