You are currently viewing Do jakich wnętrz pasują kryształowe plafony?

Do jakich wnętrz pasują kryształowe plafony?

 

Okazałe, eleganckie, bogato zdobione plafony kryształowe od lat są zakorzenione w naszej świadomości jako synonim luksusu. Mogliśmy oglądać je w zwiedzanych, zabytkowych pałacach, widzieliśmy je na filmach pełnych przepychu i wisiały nad naszymi głowami w bogatych wnętrzach kościołów. Czy można je oswoić i zaadaptować do zwykłych mieszkań?

Oswajanie kryształowego plafonu

plafony kryształoweOczywiście, że tak. Jednak są one na tyle specyficznym rodzajem oświetlenia, że będą wymagały naprawdę wysokich pomieszczeń, aby móc w pełni wykorzystać ich urok i elegancję. Dlatego plafony kryształowe najlepiej umieszczać jako główne źródło światła w wysokich mieszkaniach zabytkowych kamienic. W niedużych, funkcjonalnych mieszkaniach otaczać je mogą modernistyczne meble oraz nasycone kolory ścian. Natomiast lepiej aby były one kaskadą kryształków opadającą z okrągłej czy kwadratowej podstawy, aby nie wprowadzały niepotrzebnego chaosu. Tradycyjne żyrandole kryształowe, jakie znamy z reprezentatywnych pomieszczeń to rozwiązanie do typowych rezydencji. Jeśli ściany zostaną wytapetowane klasyczną w formie tapetą w paski, to można go zawiesić zarówno w reprezentacyjnym pokoju, gabinecie, biblioteczce, a nawet w korytarzu, gdzie może zwisać na dość długim sznurze. W domach o okazałych łazienkach warto zainstalować plafon kryształowy właśnie w łazience, gdzie światło odbijające się od kryształków pozwoli spędzić przyjemne chwile w wannie.

Sklepy oferujące imponujące w swojej formie kryształowe żyrandole bardzo często kierują swoją ofertę także do miejsc publicznych. Zwykle są to hotele, sale bankietowe oraz zabytkowe obiekty sakralne, które podczas renowacji wymieniają całe oświetlenie na nowe. W takich miejscach podziwianie plafonów kryształowych to sama przyjemność.

Więcej informacji na stronie: https://lunique.pl