You are currently viewing Dekorujemy ścianę w salonie

Dekorujemy ścianę w salonie

  • Post author:
  • Post category:Wnętrza

Kreatywność zarówno profesjonalnych projektantów wnętrz, jak i amatorów w tym zagadnieniu, jest w dzisiejszych czasach przeogromna. Wiele wnętrz ma tak oryginalne dekoracje, że aż się nie chce z nich wyjść lub przestać patrzeć, jeżeli mamy do czynienia ze zdjęciem. Kluczowe w aranżacjach jest to, żeby umiejętnie łączyć ze sobą wzory, kolory i stosowane materiały. Jeżeli potrafimy zrobić to z wyczuciem, efekt może nas mocno zaskoczyć.

Nietypowy obraz do salonu

obrazy przestrzenne do salonuW dzisiejszych czasach, czy to dostrzegamy, czy nie, otaczamy się luksusem. Z racji tego, że stać nas na coraz więcej, zaczynamy też być bardziej wymagający. Dotyczy to wielu sfer życia, w tym też wyglądu naszych domów i mieszkań. Urządzając nasze miejsce zamieszkania stawiamy już nie tylko na aspekty funkcjonalne, ale też na kwestie wizualne. Wnętrze ma być atrakcyjne, a o tej atrakcyjności często decydują różnego rodzaju dodatki. Dekoracje na dzień dzisiejszy przybierają rozmaite formy. Ograniczyć nas może tylko i wyłącznie nasza kreatywność. Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu czy domu jest oczywiście salon. I to o niego dbamy pod kątem wizualnym najbardziej.  W ostatnich latach, przykładowo, bardzo modne stały się obrazy przestrzenne do salonu, które potrafią wprowadzić do pomieszczenia naprawdę oryginalny klimat. Takie obrazy mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najczęściej to te wykonane z drewna. Przestrzenne obrazy najczęściej są abstrakcyjną, mniej lub bardziej płaską rzeźbą o różnych rozmiarach. Wiesza się ją na najbardziej reprezentacyjnej ścianie w salonie, która jest zazwyczaj umieszczona nad sofą. Taki przestrzenny obraz umieszczony jest w ramie, które sama w sobie już jest wspaniałą dekoracją. Warto kolorystycznie dopasować taki obraz do wystroju całego wnętrza. Nie jest to trudne, dlatego, że takie obrazy są zazwyczaj monochromatyczne. 

Urządzając wnętrza naszych domów czy mieszkań, bardzo mocno dbamy o to, żeby przede wszystkim zagospodarować ściany. Wiesza się na nich różne obrazy, albo nakleja jakąś atrakcyjną fototapetę. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się dość nietypowe rozwiązanie dekoracyjne, jakim są obrazy przestrzenne. Wiesza się je przede wszystkim w salonach, które są najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem.