You are currently viewing Dekoracyjne deski montowane na elewacji

Dekoracyjne deski montowane na elewacji

Każdy posiadacz domu stara się by estetycznie prezentowało się zarówno wnętrze takiego domu jak i jego elewacja. W związku z tym często kupujemy różne dodatki wpływające na estetykę naszego domu. Dziś chciałbym zaprezentować rozwiązanie jakim jest deska elewacyjna. Nazwa może nie mówić zbyt wiele ale z całą pewnością każdy z nas takie deski widywał.

Elewacyjne deski z tworzywa sztucznego

elastyczna deska dekoracyjnaSzara betonowa elewacja nie wygląda zbyt fajnie. Każdy kto chce by jego dom wyróżniał się spośród innych domów na osiedlu stara się przyozdabiać elewację różnymi dodatkami. Ciekawym sposobem jest wspomniana we wstępie deska elewacyjna. Występuje ona w wielu różnych wersjach. Możemy spotkać się z klasycznymi deskami drewnianymi oraz takimi, które wyprodukowane są ze specjalnego tworzywa. Pierwsze z nich wymagają dość dużo zaangażowania z naszej strony. Chodzi przede wszystkim o to, że drewniane deski elewacyjne koniecznie trzeba impregnować. W sprzedaży dostępne są specjalne środki i lakiery, które sprawią że taka deska wygląda ciągle estetycznie. Drugim rodzajem jest elastyczna deska dekoracyjna wykonana z PCV. Nowoczesne technologie pozwalają na to, że PCV można wyprodukować w dowolnym kolorze i wzorze. W związku z tym często produkuje się PCV w kolorach zbliżonych do drewna. Stosując taki materiał z kilku metrów ciężko odróżnić czy mamy do czynienia z tworzywem sztucznym czy też z prawdziwym drewnem.

Ogólnie rzecz biorąc deski elewacyjne są czymś w co inwestuje coraz więcej osób. Montuje się w bardzo łatwy sposób i każdy może sobie z tym poradzić. W sprzedaży dostępne są nawet specjalne kotwy pozwalające na szybki montaż. Miejsca, w których montuje się deski elewacyjne bywają różne. Najczęściej jednak zdarza się, że takie deski montowane są na brzegach wnęki okiennej.