You are currently viewing Czym charakteryzują się zbiorniki na AdBlue?

Czym charakteryzują się zbiorniki na AdBlue?

AdBlue staje się coraz popularniejszym dodatkiem, który obecnie spotkać można na niemal wszystkich stacjach benzynowych. Ze względu jednak na swój skład wymaga on specjalnego przechowywania. W innym przypadku może stracić swoje właściwości. Dlatego też istnieją firmy, które specjalizują się w produkcji odpowiednich zbiorników spełniających wszelkie wymogi dotyczące przechowywania tego płynu.

Przechowywanie AdBlue w zbiornikach

zbiorniki adblueAdBlue jest specjalnym dodatkiem, który neutralizuje szkodliwość spalin samochodu. Jest to roztwór mocznika zamieniający niebezpieczne związki w wodę i dwutlenek węgla. Wymaga on jednak specjalistycznego sposobu przechowywania, który zapobiegnie utracie przez niego tych cennych właściwości. Niemal na każdej stacji benzynowej spotkać teraz można zbiorniki AdBlue. Wyróżniają się one kolorystyką, a także wielkością. Zazwyczaj posiadają one ścianki wielowarstwowe o odpowiedniej grubości, wyposażone są także w system utrzymywania odpowiedniej temperatury. Jest to niezbędny element takiego zbiornika, ponieważ roztwór mocznika zaczyna krystalizować się w niskich temperaturach. Nie tylko więc zmniejsza się jego skuteczność, ale kryształki mogą powodować korodowanie elementów samochodu. Dlatego też tak ważne jest przechowywanie AdBlue w odpowiedni sposób. Również zbiorniki znajdujące się w samochodach, do których prowadzi instalacja łącząca je z katalizatorem, muszą być skonstruowane w taki sam sposób.

Obecnie zbiorniki na AdBlue spotkać można niemal na każdej stacji benzynowej. Ten popularny płyn neutralizuje szkodliwość spalin samochodowych, wymaga przy tym jednak odpowiedniego przechowywania. Ze względu na swój skład chemiczny musi być utrzymywany w odpowiedniej temperaturze, aby zapobiec jego krystalizacji, a tym samym utracie właściwości.