You are currently viewing Czy można sprzedać zadłużoną spółkę ?

Czy można sprzedać zadłużoną spółkę ?

Mówi się, że dziś można znaleźć kupca absolutnie na wszystko i choć jest w tym stwierdzeniu pewna doza ironii, to rzeczywistość wielokrotnie zmusza nas do kroków, o których podjęciu nigdy nie myśleliśmy poważnie. Jednym z nich może być sprzedaż lub kupno zadłużonej spółki – zależy oczywiście od potrzeb jednej i drugiej strony transakcji. Warto przyjrzeć się nieco takim sytuacjom, ponieważ nie są one wcale tak rzadkie, jak można byłoby przypuszczać. Transakcje, których przedmiotem są przedsiębiorstwa z długami, robią się coraz popularniejsze.

Jak przebiega sprzedaż spółki?

kupię spółkę zadłużonąNa początku oczywiście jest właściciel lub współwłaściciel spółki, która zamiast przynosić coraz większe zyski, generuje straty. Oczywiście bywają różne miesiące, wiele branż musi radzić sobie także z miesiącami zastoju, jednak kiedy przestaje być to jedynie sezonowy brak zainteresowania ze strony klientów, a utrzymująca się tendencja, to zdecydowanie należy podjąć odpowiednie przeciwdziałania. Niekiedy i one nie są niestety w stanie przynieść oczekiwanych rezultatów, a przedsiębiorstwo staje u progu bankructwa. W takiej sytuacji interesującą pomocą może okazać się kancelaria, stojąca za ogłoszeniami typu kupię spółkę zadłużoną. Oczywiście taka transakcja z pewnością może okazać się pewnego rodzaju problemem, sprzedajemy przecież firmę, której poświęciliśmy ogromny czas i niemałe pieniądze, czasami jednak jest to jedyna racjonalna decyzja. Dzięki takiej transakcji możemy jeszcze odzyskać chociaż część pieniędzy. Jak natomiast wygląda to z perspektywy prawnej? Nie powinniśmy podchodzić do tego nieufnie. Jest to całkowicie legalne i nie pociąga za sobą żadnych problemów.

Spółki powstają i upadają, takie są prawa obecnego rynku, jednak dzięki niektórym kancelariom nie musimy wychodzić z tej walki zupełnie przegrani. Dzięki pieniądzom zdobytym poprzez sprzedaż spółki możemy założyć kolejną działalność, bogatsi o cenne doświadczenie i lekcje, dzięki czemu kolejne podejście na pewno będzie wiązało się z komercyjnym sukcesem.