You are currently viewing Ceny świetlówek led

Ceny świetlówek led

Świetlówki ledowe cieszą się coraz większą popularnością i zaufaniem wśród użytkowników. Lampy ledowe w przeciwieństwie do zwykłych żarówek i opraw świetlówkowych cechuje energooszczędność. To nie jedyna z zalet świetlówek z funkcją led. Jakość wpływa na cenę produktu. Jednak biorąc pod uwagę rzeszę zalet świetlówek ledowych warto wydać parę złotych więcej i cieszyć się dużą funkcjonalnością oraz jakością lamp ledowych.

Cena świetlówki led- gwarancja dobrej jakości

świetlówka led cenaŚwietlówka led jest świetną alternatywą dla tradycyjnych żarówek. Ceny żarówek zależą od ich rodzaju oraz mocy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę: świetlówka led cena, a oczom ukaże się zbiór cen oraz producentów świetlówek ledowych. Ceny te wahają się w granicach od około 10 złotych aż po 100 złotych lub więcej. To jaką sumę wyda się na tego typu świetlówkę, zależy od wielkości i mocy. Zwykłą żarówkę można kupić za zaledwie około 1 złotego, ale także za 10-15 złotych. Im większa moc, tym wyższa cena. Świetlówki ledowe są dużo droższe. Za jakość trzeba płacić. Jak już wspomniano, są one energooszczędne. Zużywają tylko 50% energii zwykłej żarówki. Świetlówka ledowa jest 4-5 razy trwalsza niż żarówka tradycyjna. W perspektywie czasu kupno lamp emitujących światło led się opłaca. Dzieje się racji faktu mniejszej emisji energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi formami emisji oświetlenia. Świetlówki te dobrze sprawdzają w miejscach, gdzie wymaga się, by światło miało dobrą jakość. Takie miejsca to między innymi: szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe, magazyny, warsztaty, hale produkcyjne oraz sklepy. Warto wspomnieć, że produkują małą ilość dwutlenku węgla. Cechuje je brak rtęci i innych szkodliwych substancji.

W dłuższej perspektywie czasowej kupno świetlówek led jest bardzo opłacalne. Emisja światła led jest mniej szkodliwa dla zdrowia oraz dla portfela. Warto wydać jednorazowo parę złotych więcej, by później płacić niższe rachunki za elektryczność.