You are currently viewing cb radio do samochodu

cb radio do samochodu

Pracuję jako kurier w prywatnej firmie od ponad dziesięciu lat, i jak większość kolegów, zaczynałem pracę orientując się w terenie wyłącznie za pomocą mapy i czasem radia samochodowego. Różnie bywało podczas pracy. Raz udawało się dojechać do celu bez problemu, a innym razem okazywało się iż trasa jest zamknięta, bo na przykład jest tam remont.

Komunikacja dla kuriera w trasie

cb radio - sklepWiadomości w radiu też nie zawsze okazywały się przydatne, bo komunikaty często podawane były z opóźnieniem, i nie były zbyt dużą pomocą gdy przyszło stać w korku lub szukać objazdu. Kilka razy zdarzyło się że przez warunki na drodze miałem dość duże opóźnienie, więc postanowiłem poszukać czegoś co mogłoby mi ułatwić szybkie dotarcie na miejsce. Koledzy z pracy, którzy od dawna jeździli w długie trasy zaproponowali mi zakup radia cb do samochodu. Korzystanie z takiego urządzenia miało wiele zalet, więc zdecydowałem się bez wahania. Wystarczyło znaleźć odpowiednie cb radio – sklep z takimi urządzeniami znajdował się niedaleko mojego miejsca pracy, więc wybrałem się tam zaraz po skończeniu ostatniego kursu. Wybór modeli był dość szeroki, więc mogłem znaleźć urządzenie odpowiednie dla siebie i pasujące do samochodu. Już na pierwszym kursie po zakupie radia, okazało się ono nieocenioną pomocą. Dzięki kolegom na drodze mogłem dowiedzieć się o korkach, objazdach czy innych przeszkodach w trasie z dużym wyprzedzeniem i zaplanować drogę odpowiednio, bez większych opóźnień

Problemy z dojazdem do celu również przestały być równie dokuczliwe, bo wielokrotnie byłem kierowany przez kolegów na właściwe miejsce najkrótszą i najwygodniejszą trasą. Korzystanie z cb radia stało się dla mnie tak wygodne, że zacząłem go używać nawet podczas prywatnych wyjazdów własnym samochodem.