You are currently viewing Badanie USG kończyn dolnych

Badanie USG kończyn dolnych

Ciało człowieka zbudowane jest z wielu struktur. Wszystkie są ze sobą połączone w spoistą całość. Jak wiadomo, najbardziej obciążone są nasze nogi, których używamy przez większość dnia. Dlatego też, bardzo łatwo o różnorodne urazy i schorzenia kończyn dolnych. W przypadku podejrzeń żylaków polecane jest USG kończyn dolnych. Po badaniu lekarz postawi właściwą diagnozę.

Przebieg badania USG

usg kończyn dolnych krakówŻylaki bywają niekiedy bardzo niebezpieczne. Jest to choroba, która może być dziedziczona. Wówczas, nie mamy na to zbytniego wpływu. Oczywiście, są dobre metody, dzięki którym można opóźnić wystąpienie choroby lub zminimalizować jej objawy. Niemniej jednak, ważne jest regularne wykonywanie usg kończyn dolnych Kraków jest jednym z miast, w którym możemy umówić się na badanie do wielu przychodni. Oczywiście, jest ono wykonywane przez lekarza lub odpowiedniego specjalistę. Pacjent powinien przyjąć wygodną pozycję, tak, aby kończyny dolne były odsłonięte. Po nałożeniu żelu do USG, lekarz przykłada specjalną głowicę i wykonuje badanie. Oczywiście, odczyt znajduje się w komputerze. Po dokonaniu dokładnych oględzin, sporządzany jest opis badania. Wówczas, z wynikiem należy udać się do lekarza kierującego. Najczęściej jest to angiolog lub lekarz rodzinny. Najważniejsze, aby badanie zostało dokładnie wykonane. Warto wybrać się do przychodni, w której oferowane są dość szybkie terminy. Bowiem nie warto z tym zwlekać.

Zdrowie powinno być dla nas ważną kwestią. Każdy z nas powinien o siebie dbać. U osób narażonych na powstanie żylaków, nierzadko zleca się badanie USG kończyn dolnych. W Krakowie można zapisać się na badanie do najlepszych specjalistów. Z opisem badania należy udać się do lekarza kierującego, który postawi właściwą diagnozę. Im szybciej, tym lepiej.